Aspartame

Përshkrim i shkurtër:

EmriAspartame

Sinonimet:L-Aspartil-L-fenilalanine metil ester;E barabartë;Nutrasweet

Formula molekulareC14H18N2O5

Peshë molekulare294,31

Numri i Regjistrit CAS22839-47-0

EINECS245-261-3

Kodi HS:29242990.9

Specifikim:FCC/FAO/WHO/JECFA/EP7/USP/NF31

Paketimi:Qese 25 kg / daulle / kuti kartoni

Portin e ngarkimit:Porti kryesor i Kinës

Porti i dërgimit:Shangai;Qindao; Tianjin


Detajet e produktit

Specifikim

Paketimi & Transporti

FAQ

Etiketat e produktit

Aspartame është një ëmbëlsues artificial pa karbohidrate, si një ëmbëlsues artificial, aspartami ka një shije të ëmbël, pothuajse nuk ka kalori dhe karbohidrate.Aspartami është 200 herë më i ëmbël saharoza, mund të përthithet plotësisht, pa asnjë dëm, metabolizmin e trupit.aspartam i sigurt, shije të pastër.aktualisht, aspartami është miratuar për përdorim në më shumë se 100 vende, ai është përdorur gjerësisht në pije, karamele, ushqime, produkte të kujdesit shëndetësor dhe të gjitha llojet.Miratuar nga FDA në 1981 për përhapjen e ushqimit të thatë, pijeve joalkoolike në 1983 për të lejuar përgatitjen e aspartamit në botë pasi më shumë se 100 vende dhe rajone janë miratuar për përdorim, 200 herë më shumë se ëmbëlsia e saharozës.


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Artikuj

  Standard

  Pamja e jashtme

  E bardhë grimcuar ose pluhur

  Analiza (në bazë të thatë)

  98,00%-102,00%

  Shije

  I pastër

  Rrotullim specifik

  +14,50°~+16,50°

  Transmetimi

  95.0% min

  Arseniku (si)

  Maksimumi 3 ppm

  Humbje gjatë tharjes

  4.50% max

  Mbetjet në ndezje

  0.20% maksimum

  La-asparty-l-fenilalaine

  0.25% maksimum

  pH

  4.50-6.00

  L-fenilalanina

  0.50% maksimum

  Metal i rëndë (pb)

  Maksimumi 10 ppm

  Përçueshmëria

  30 maksimumi

  Acidi 5-benzil-3,6-diokso-2-piperazineacetik

  1.5% maksimum

  Substanca të tjera të lidhura

  2.0% maksimum

  Fluor (ppm)

  10 maksimum

  vlera e pH

  3,5-4,5

  Magazinimi: në vend të thatë, të freskët dhe me hije me paketim origjinal, shmangni lagështinë, ruajeni në temperaturën e dhomës.

  Jetëgjatësia: 48 muaj

  Paketa: në25 kg / qese

  dorëzimi:prompt

  1. Cilat janë kushtet tuaja të pagesës?
  T/T ose L/C.

  2. Sa është koha juaj e dorëzimit?
  Zakonisht ne do të organizojmë dërgesën në 7 -15 ditë.

  3. Po për paketimin?
  Zakonisht ne ofrojmë paketimin si 25 kg / qese ose karton.Sigurisht, nëse keni kërkesa të veçanta për to, ne do ta bëjmë sipas jush.

  4. Po në lidhje me vlefshmërinë e produkteve?
  Sipas produkteve që keni porositur.

  5. Çfarë dokumentesh ofroni? 
  Zakonisht, ne ofrojmë Fatura Tregtare, Lista e Paketimit, Fatura e ngarkimit, COA, certifikata shëndetësore dhe certifikata e origjinës.Nëse tregjet tuaja kanë ndonjë kërkesë të veçantë, na tregoni.

  6. Çfarë është porta e ngarkimit?
  Zakonisht është Shangai, Qingdao ose Tianjin.

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni