Аспартам

Краток опис:

Име:Аспартам

Синоними:L-Аспартил-L-фенилаланин метил естер;Еднакви;Нутраслатка

Молекуларна формула:C14H18N2O5

Молекуларна тежина:294,31

Регистарски број на CAS:22839-47-0

EINECS:245-261-3

HS код:29242990.9

Спецификација:FCC/FAO/WHO/JECFA/EP7/USP/NF31

Пакување:Торба од 25 кг/тапан/картон

Пристаниште за товарење:Главното пристаниште на Кина

Пристаниште за испраќање:Шангај;Киндао; Тијанџин


Детали за производот

Спецификација

Пакување и испорака

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

Аспартамот е вештачки засладувач без јаглени хидрати, како вештачки засладувач, аспартамот има сладок вкус, речиси и да нема калории и јаглехидрати.Аспартамот е 200 пати повеќе од слатката сахароза, може целосно да се апсорбира без никаква штета на метаболизмот на телото.аспартам безбеден, чист вкус.во моментов, аспартамот е одобрен за употреба во повеќе од 100 земји, тој е широко користен во пијалоци, бонбони, храна, производи за здравствена заштита и сите видови.Одобрени од FDA во 1981 година за ширење сува храна, безалкохолни пијалоци во 1983 година за да се овозможи подготовка на аспартам во светот откако повеќе од 100 земји и региони се одобрени за употреба, 200 пати повеќе од сладоста на сахарозата.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Предмети

  Стандарден

  Изглед

  Бела грануларна или во прав

  Анализа (на сува основа)

  98,00%-102,00%

  Вкусот

  Чиста

  Специфична ротација

  +14,50°~+16,50°

  Пренос

  95,0% мин

  Арсен (како)

  3 стр./мин макс

  Загуба при сушење

  4,50% макс

  Остатоци при палење

  0,20% макс

  Ла-аспарти-л-фенилаин

  0,25% макс

  pH

  4.50-6.00 часот

  Л-фенилаланин

  0,50% макс

  Хеви метал (пб)

  10 стр./мин макс

  Спроводливост

  30 макс

  5-бензил-3,6-диоксо-2-пиперазинеоцетна киселина

  1,5% макс

  Други сродни супстанции

  2,0% макс

  Флуор (ppm)

  10 макс

  pH вредност

  3,5-4,5

  Складирање: на суво, ладно и засенчено место со оригинално пакување, избегнувајте влага, чувајте го на собна температура.

  Рок на траење: 48 месеци

  Пакет: во25 кг / кеса

  испорака:промпт

  1. Кои се вашите услови за плаќање?
  T/T или L/C.

  2. Кое е вашето време за испорака?
  Обично ние ќе ја договориме пратката за 7 -15 дена.

  3. Што е со пакувањето?
  Обично го обезбедуваме пакувањето како 25 кг / кеса или картон.Се разбира, доколку имате посебни барања за нив, ние ќе го направиме тоа според вас.

  4. Што е со валидноста на производите?
  Според производите што ги нарачавте.

  5. Кои документи ги давате? 
  Обично, обезбедуваме комерцијална фактура, список за пакување, товарен лист, COA, здравствен сертификат и сертификат за потекло.Ако вашите пазари имаат некои посебни барања, известете нè.

  6. Што е порта за вчитување?
  Обично е Шангај, Кингдао или Тијанџин.

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја